Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Encantada Delfino Can (Inka) + 4.9.2016

Naše milovaná Inka jinak Ch. Encantada Delfino Can,  narozena 27.2.2002 v Peru , v Limě, přijela k nám  i se svojí mladší sestrou Limou a staly se zakladatelkami chovu peruánských naháčů velkých v naši chs. a střední Evropě. Neskutečně se stalo skutečností a my měli tuto úžasnou peruánskou dámu,.  Inka těžce  nesla odloučení od své původní rodiny, brzy však pochopila, že její nový domov je právě u nás a stala tou nejoddanější, těžce nesla nesvobodu vodítka, dali jsme jí volnost, a ona nám ji oplácela poslušností a věrností, občas se projevila jako lovec, ale rychle se pak vracela k nám, milovala přírodu, milovala naši vysočinu, tam byla opravdu šťastná. I její poslední návštěvě vysočiny  se cítila svobodná a volná. . . . . .  Inka nikdy neměla konflikt se žádným z naší smečky ani žádný jiným pejskem,  na vycházce žádného pejska neprovokovala, nikoho si nevšímala ale nikomu se nevyhýbala, proto byla tak úžasná, majestátná , zvláštní. To, že byla mimořádná dokládají i její vítězství na výstavách, všude kam přijela, byla šampionkou ČR, SK,  také Rakouska, světu dala 27 úžasných potomků, kterí žijí v celé Evropě.
 Na sklonku života trpěla chronickou bronchitidou,  někdy se jí špatně dýchala, ale jitrocelový sirup, který milovala, vše zachránil. Před měsícem začala hůř chodit, tím myslím, přestala běhat 
sem a tam, víc si nás začala hlídat, bylo vidět, že zestárla . . . . . . . . Odešla za svými předky do věčných lovišť náhle dne 4.9.2016.  

Hlavní informace:

Jméno: Encantada Delfino Can
Země původu: Peru
Nick: Inka
Datum narození: *27. 2.2002      +4. 9. 2016
Otec: Alko
Matka: Alma Chimú Delfino Can
Výška: 54cm
Váha: 21kg
Chovný v ČR: BK-AAC/2/B1,C1,H5,J1/03
Číslo zápisu v registru Peru: KCP-RI-18350/02
Číslo zápisu v registru ČR: Z Reg/PEN/293/-02/02/03

Inka se narodila ve vrhu E v CHS Delfino Can. Do ČR jsme si ji přivezli po návštěvě Peru. České hranice překročila dne 26.11.2002 ve věku 9 měsíců a stala se tak první importovanou fenkou z Peru do ČR a první fenkou naší CHS. Jedná se o ušlechtilou vznešenou fenku s mohutnou kostrou, na poměry českého chovu peruánských naháčů naprosto neobvyklou. Fenka má, jako všichni importovaní jedinci z Peru, hnědé divoce planoucí oko. Na první pohled svým vznešeným vzhledem budí respekt, ale je úžasně milá, velice přítulná, lehce zvladatelná a poslušná. Ve smečce má své místo. Dne 21.6.2003 byla zařazena do chovu. Inka přivedla 4-mi vrhy 27 štěňátek, která mají domov v celé Evropě.

Ocenění:

World veteran Winner 2012
European veteran Winner 2010
Slovenský grand šampión
Klubový šampión
Český šampión
Slovenský šampión krásy
Rakouský šampión
2x národní vítěz ČR
Klubový vítěz KCHN ČR
Klubový vítěz KMPP SK
Veterán šampion

Psí sporty

Coursing: * * *
Agility: * * *
Sportovní kynologie: * * *

Zdravotní vyšetření

2010 Dědičné oční vady: klinicky prosté

2009

2012

Dědičné srdeční vady: nález normální
Dědičné srdeční vady: triviání  endokardioza

Rodokmen

Inka4
 

Inka 3

 

Inka 1

 

Inka 2